• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Français
  • Русский
  • العربية

O nas

Firma MBF SA specjalizuje się w zaopatrzeniu odbiorców krajowych i zagranicznych w wysokiej jakości owoce  świeże i mrożone. Funkcjonuje zarówno na rynku lokalnym, krajowym jak i zagranicznym (Europa wschodnia, Europa zachodnia oraz USA).

 

Produkujemy wysokiej jakości owoce, które są używane jako składniki wyrobów piekarniczych, mleczarskich, sałatek, dżemów, konfitur oraz zdrowej żywności.

Posiadamy bazę przechowalniczo - produkcyjną o łącznej powierzchni  3 000 m2 gdzie sortujemy oraz mrozimy owoce i warzywa. W 16 komorach chłodniczych możemy przechowywać około 3 000 ton owoców. Baza ta jest obecnie powiększana o kolejne komory.

MBF to firma rodzinna z tradycjami sadowniczymi od ponad 100 lat a od 2009r zajmujemy się także przetwarzaniem owoców i warzyw (sortowaniem, obieraniem, krojeniem, mrożeniem, drylowaniem).

Nasze gospodarstwo zajmuje powierzchnię około 100 hektarów, gdzie uprawiane są wiśnie jabłonie oraz grusze. To przede wszystkim z tego gospodarstwa pochodzą owoce do sprzedaży bezpośredniej (konsumpcyjne) oraz do przetworzenia.

W 2016r. na 10ha zaczeliśmy uprawiać malinę ekologiczną.

Odpowiednie stosowanie środków ochrony roślin, jak również profesjonalne nawożenie naszych upraw  pozwala zachować wszelkie standardy związane z wysoką jakością owoców.

Gospodarstwo Sadownicze posiada od 2012r. certyfikat GLOBAL G.A.P.

Właściciele są znanymi w środowisku sadowniczym ekspertami oraz doradcami sadowniczymi. ARTYKUŁY

 Zapraszamy do obejrzenia filmiku o naszej firmie: 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Operacja mająca na celu "Wzrost wartości dodanej brutto w wyniku wyposażenia zakładu w linię do sortowania i pakowania owoców miękkich oraz przeciwdziałanie zmianom klimatu poprzez zakup instalacji fotowoltaicznej" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Operacja mająca na celu "Wyposażenie zakładu w nowoczesne maszyny i urządzenia do przetwórstwa owoców oraz przeciwdziałanie zmianom klimatu" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: Poprawa konkurencyjności poprzez wzrost wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych w firmie MBF Sp. z o.o. w Górze Kalwarii dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pożyczki, w kwocie 306.500,00 zł.

© 2015-2021 MBF SA / Polityka prywatności

Site created by TAHOMA DESIGN